Цікавинки


Коронація Данила Галицького

     Королівський титул від Папи Римського Інокентія ІV великий князь галицький за те, що наважився протистояти монголо-татарам, отримав у 1253 році. Акт коронації відбувся у Дорогочині, що над Бугом. І час князювання Данила Галицького, і період правління як першого короля Русі-України відомі найбільшим економічним, культурним піднесенням та політичним посиленням Галицько-Волинської держави. Саме тому корона Данила Галицького, що зникла понад 700 років тому, має велику історичну цінність як символ величі нації. Пошуки її тривають ще з 90-х років. Українські дослідники відвідали не одну країну, неодноразово зверталися до президентів Польщі, Литви, Латвії, Росії, а також до Папи Івана Павла II. Нині магістр ордену
Данила Галицького Ігор Жук з упевненістю заявляє: «Ми знаємо, де корона, але в нас нема жодних доказів. Ми навіть достеменно не знаємо, яка вона на вигляд. Те, що перед вами, — гіпотетичний варіант». Взірцем для його створення слугувала мітра перемиських єпископів. Її зображення можна знайти в «Ілюстрованій історії України» Михайла Грушевського 1913 року.




   Над реконструкцією корони впродовж року працювали київські та львівські ювеліри. Важить вона майже три кілограми. Зроблена із золота та оздоблена діамантами, топазами, сапфірами, аметистами тощо. Усього використано 700 каратів коштовного каміння. Закуплене воно в Індії, Афганістані, Африці, Росії. Родом з України лише блакитні топази. Кожен з камінчиків має певне символічне значення. Діамант, до прикладу, символізує хоробрість, рубін — владу й силу, перли слугують оберегом від злості й ненависті.  Але ми не ставили собі цього за мету. Ми хотіли відтворити не стільки ювелірний виріб, як символ державності, незалежності, щоб кожна людина, котра побачила цю корону, згадала своє коріння та відчула гордість за свою землю».



                                      Розгадайте ребус
          



Комментариев нет:

Отправить комментарий